Незалежна громадсько-політична газета

Так ніде не співають, як на Полісся

 

с2Напередодні Великодніх свят гурти та співаки Камінь-Каширщини, а саме фольклорний колектив “Криниченька” села Грудки,  народний аматорський колектив “Нуйнівські співухи”, солісти Ганна Павляшик із Видричів, Інна Грисюк із Гути-Боровенської, Олена Козік із Грудок вкотре побували в місті Києві на зйомках телепроекту “Фольк-music” Першого Національного телеканалу.

 

Ось уже кілька років підряд до нашого району частенько навідується телеведуча проекту Оксана Пекун. Не так давно на її запрошення у зйомках взяв участь аматорський фольклорний колектив “Приданки” з села Гута-Боровенська, який очолює Віра Грисюк. А ще раніше в столиці побували учасниці фольклорного колективу “Дубровойка” з села Оленине.

 

—  І ось на телепередачу “Фольк-music”, — розповідає директор районного будинку культури Алла Глущук, — було запрошено цілу плеяду наших самодіяльних артистів. Вони гідно представили свій край, ретельно готувалися до виступу, то ж під час зйомки телепроекту у Києві вразили глядачів і майстерністю виконання, і сценічними костюмами, і артистизмом. А кавер версію однієї із своїх автентичних пісень вони записали із відомим молодіжним гуртом “BIG BOSS”.

с1

Народна артистка Оксана Пекун в коментарі нашому журналісту, коли приїздила у Камінь-Каширський, розповіла, що наш район особливо славиться автентичними берегинями народної пісні.

— Мені приємно приїздити до вас, на Волинське Полісся. У вашому краї багатий народний фольклор, приємно, що його зберегли для нащадків, не забули. Наприклад, у Гуті-Боровенській є звичай викупу скрині під час весільного обряду. Такого я не зустрічала ніде. Ще дуже цікава у місцевих жителів автентична говірка та лише цій території притаманне виконання народних пісень, — підкреслила пані Оксана.

До речі, два роки тому вона протягом трьох днів із своєю знімальною групою гостювала на Камінь-Каширщині, записувала  фольклорні пісні, і, сказати по правді, була зачарована самобутністю та неповторністю нашого краю. Адже за три дні довелось Оксані Пекун, приміром, у Оленине і на човнах по Стоходу поплавати, і за ткацьким верстатом у Видерті попрацювати, а у Гуті-Боровенській — погуляти на поліському весіллі та поїздити на весільній бричці, покуштувати чорниць із нуйнівського лісу.

Олесь Федорович.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *