Незалежна громадсько-політична газета

Президент нагородив генерал-майора із Щитиня Андрія Ковальчука “Хрестом бойових заслуг”

Цією відзнакою президента вшановують українських воїнів за особисту хоробрість, відвагу та особливий геройський вчинок під час виконання бойових завдань в умовах небезпеки для життя, а також за видатні успіхи в управлінні військами (силами) під час ведення бойових дій.

unnamed

Командувач військ оперативного командування “Південь” Сухопутних військ Збройних сил України Андрій Ковальчук уміло керував військовими частинами та підрозділами оперативно-стратегічного угрупування військ “Олександрія” під час проведення оборонної операції на територіях Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей. Під його керівництвом було сплановане вогневе ураження противника в Херсонській області, знищено логістичну інфраструктуру ворога, склади з боєприпасами, командні пункти та центри управлінь противника, що унеможливило подальше пересування російського війська на Херсонщині.

unnamed (2)

Андрій Трохимович був учасником миротворчих місій у складі натівських військ в Косово та Африці, брав участь у боях за Донбас, керував обороною Луганського аеропорту. У боях офіцер-десантник був двічі поранений. Наш земляк — один із тих бойових генералів ЗСУ України, які відзначилися на війні як героїчні комбриги, тож має численні нагороди. Зокрема, свій перший орден Богдана Хмельницького III ступеня він отримав у 2014 році, а вже через рік став володарем Богдана II ступеня. П’ятий президент Петро Порошенко у 2016 вручив Андрію Ковальчуку “Золоту зірку” Героя України, в цьому ж році він став генерал-майором.

Леся МІНІБАЄВА.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *