Незалежна громадсько-політична газета

Район просить державної підтримки

с1Минулої середи в районі з робочим візитом працював голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Голова виконавчої влади Волині у супроводі керівників району — голови райдержадміністрації Валерія Дунайчука і голови районної ради Віктора Суса — відвідав п’ять населених пунктів, де ознайомився з будівництвом та реконструкцією об’єктів, що мають для громад міста і сіл району важливе значення і першочергово потребують державних інвестицій.

 Дитсадок у Доброму відкрити до 1 вересня

Арозпочав Володимир Гунчик свої відвідини району із села Добре. Тут ось уже впродовж не одного десятиліття, ще з 90-х років минулого століття, стоїть незатребуваною добротна двоповерхова будівля. У той же час село не має дитячого садочка. Тож у свій час в керівників району визріла ідея облаштувати тут дошкільний виховний заклад. Із залученням коштів районного бюджету, допомоги спонсорів тут уже виконано надзвичайно великий обсяг роботи. Готовність об’єкта за візуальною оцінкою — щонайменше 85 відсотків, а загальна його кошторисна вартість становить майже півтора мільйона гривень. Проте сьогодні ціни не відповідають тим розрахункам, за якими складався кошторис. Тож на завершення робіт з реконструкції і наведення благоустрою потрібно ще приблизно 800 тис. грн.

Володимир Гунчик відзначив високу готовність об’єкта та пообіцяв внести свої пропозиції про виділення необхідних коштів на сесію обласної ради. Правда, при цьому наголосив, що до співфінансування має долучитися і місцевий бюджет. На це голова райради Віктор Сус відповів, що районний бюджет за підсумками другого півріччя з коштів перевиконання здатний буде виділити не більше 150 тис грн.

Голова облдержадміністрації, звертаючись до керівників району, наголосив, що роботи по завершенню реконструкції будівлі мають бути початі не пізніше 20 червня, а з початком нового навчального року садочок має гостинно прийняти вихованців. До речі, передбачається, що в дитсадку буде діяти три групи. За інформацією виконуючого обов’язки сільського голови Миколи Давидюка сьогодні в селі налічується 90 дітей дошкільного віку, тож у стінах ДНЗ буде гамірно від дитячого сміху.

ДНЗ в Бузаках здати у 2017-му

Чергова зупинка — село Бузаки. Тут також триває ремонт в ДНЗ, але набагато об’ємніший і затратніший. Певний перелік робіт вже виконано, вкладені великі гроші, а точніше 8 млн. грн. Проте, схоже, немала частина цих коштів осіла в кишенях людей з липкими долонями. Роботи у свій час тут проводила така собі фірма з назвою “Вишків АТ”. Але якість цих робіт така незграбна, що диву даєшся, хто допустив таких “спеціалістів” до ремонту серйозного об’єкта. Згадана фірма потрапила в поле зацікавленості контролюючих служб, які встановили невиправдані розтрати коштів на сотні тисяч гривень. Але за фактом виконаних робіт фірма заявила, що замовник залишився перед нею боржником. Ось так, нахабності немає меж. Окремі з тих, хто знає запах дармових коштів, подалися “в біга”, тобто зникли. Така от історія, з якої подивувався навіть Володимир Гунчик. Він висловив свою думку, що цьогоріч конче потрібно приступити до робіт, а в наступному році здати садочок. “Але я маю бачити кошторис, розрахунки. До робіт треба залучити серйозного підрядника. Адже об’єкт досить немалий”, — наголосив він. Було домовлено, що до кінця червня на робочому столі голови ОДА лежатиме новий проект, після чого з районною владою буде вироблятися потрібне рішення.

Відзначимо, що у Бузаках також як повітря потрібен садочок. За словами сільського голови Миколи Панасюка, у селі налічується 105 дітей дошкільного віку, а садочок розрахований на 4-5 груп, тож заклад буде заповнений, як кажуть, на всі сто.

Вулицю Ватутіна нарешті асфальтують

На черговому пункті, де зупинився Володимир Гунчик, “чергував” начальник Старовижівського райавтодору Микола Янчук. Мова піде про вулицю Ватутіна в Камені-Каширському, яку голова облдержадміністрації називає “малою об’їзною”. Нарешті багатостраждальна дорога з твердим покриттям буде збудована. За словами Миколи Янчука, на рахунок будівельників поступили перші кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. Загальна ж кошторисна вартість — 5,7 млн. грн., з яких 700 тис. грн. виділив бюджет міської ради, а решта — кошти держбюджету. За планом Укравтодору дорога має бути здана на початку вересня. Проте Микола Янчук прогнозує, що будівництво дороги буде закінчене раніше. Володимир Гунчик довів свій термін — не пізніше 25 серпня. Хочеться вірити, що якість дороги згодом не викликатиме нарікань у людей. Адже, як розповів  головний дорожний будівельник, для укладання асфальту буде привезено сюди нову німецьку спецмашину.

Котельню облаштують під спортзал

За готелем “Турія” після переведення прилеглих багатоповерхівок на автономне опалення залишилася нікому непотрібною колишня газова котельня. Тож тут місцеві спортсмени-ентузіасти взялися облаштувати спортивний зал, де тренуватимуться любителі і майстри з різновидів силової боротьби. Своїм коштом люди закупили матеріали, своїми ж руками і ремонтують приміщення. Тож таку ініціативу конче треба підтримати, оскільки спорт — це здоровий спосіб життя. Володимир Гунчик пообіцяв допомогу. Спортсмени просять 350 тис. грн.

Кінотеатр чекає своєї черги реконструкції

Кінотеатр “Батьківщина”, мабуть, нагадав Володимиру Гунчику роки його молодості, коли кінозал збирав на перегляд фільмів сотні глядачів. Сьогодні це приміщення стоїть осиротілою пусткою. Проте це лише поки. Бо в майбутньому тут планується відкрити центр дозвілля молоді. Але ні в районному, ні в міському бюджетах немає таких коштів. Тож лише одна надія на владу Волині.

“Робіть кошторис, передпроектну пропозицію. Мене цікавить вартість робіт, матеріалів, а потім будемо визначатися”, — зауважив Володимир Гунчик, звертаючись до голів РДА і районної ради.

 

Гунчик відвідав батьків Івана Сотника

 Під час останньої поїздки в район Володимир Гунчик пообіцяв батькам загиблого на сході України Івана Сотника з Грудок Андрію Антоновичу і Олені Петрівні:”Я завжди, коли буду проїжджати поруч з вашим домом, відвідуватиму вас”. Володимир Гунчик не порушив свого слова. Їдучи в село Осівці, він зупинився біля оселі батьків Героя і провідав їх. “Біль втрати не можна загоїти словами. Але нехай ангел-охоронець оберігає світлу душу Івана і Божа благодать вертається у вашу родину. Пробачте, що так сталося. Хочеться, щоб пам’ять про Івана завжди жила в серцях людей”, — із сумом і болем звернувся Володимир Гунчик до рідних Івана Сотника. Він подарував їм ікону і квіти.

У Грудках є можливість розширити школу

 Ще один об’єкт, який показали керівники району голові ОДА, — добротне приміщення у центрі села Грудки поруч із школою. “Тут було б раціонально, — розповідає директор місцевої школи Іван Решетовський, — облаштувати шкільний корпус на п’ять класних кімнат. Сьогодні в школі навчається 300 учнів, 25 із них — діти з села Осівці. А через рік лише грудківських дітей у нас буде більше 320. І надалі прослідковується тенденція до збільшення дітей. Тож уже сьогодні треба думати про те, де і як вони навчатимуться”.

Володимир Гунчик погодився, що таке приміщення не може стояти без використання. Але сьогодні — це не першочерговий об’єкт. Натомість він порадив грудківцям подумати над питанням про об’єднання в одну громаду, наприклад, з Камінь-Каширською міською. Це дозволить залучити немалі кошти з держбюджету на розвиток громади, які можна було б використати і на облаштування шкільного корпусу у зазначеному приміщенні.

“Ми з вами побудуємо школу”

 Жителям села Осівці Володимир Гунчик присвятив рівно стільки часу, скільки усім відвіданим об’єктам разом узятим. Звісно, головне питання — будівництво в Осівцях нової школи, про яку тут ведеться мова уже понад двадцять п’ять літ. Проблема для тутешніх дітей, їхніх батьків, педколективу, загалом кожного сільського жителя болюча. Тому не випадково на зустріч просто на проїжджій частині дороги біля старої школи зібралося доволі немало люду. І старі, і малі з надією чекали високого гостя. І недарма. Про свої біди, тобто умови навчання дітей, розповідали осівчани. Про своє бачення шляхів вирішення цього питання говорив Володимир Гунчик. Врешті упродовж двох годин такого діалогу домовилися про алгоритм наступних дій. Звісно, людям хотілося б, аби школу почали будувати не просто сьогодні, а вже зараз, і негайно. І селян тут треба розуміти. Адже щоразу, виряджаючи дітей в школу,  вони просять Бога, аби з ними нічого не сталося — не завалилася стеля  тощо. Але Володимир  Гунчик все ж зумів донести до присутніх, що такі об’єкти не будуються одним помахом сокири з плеча. Без залучення коштів держбюджету школу на 300 учнівських місць, кошторисна вартість якої сягне 45 – 50 млн. грн., не збудувати. Він закликав селян тверезо оцінювати солодкі слова тих, хто приїжджає під політичними прапорами напередодні кожних виборів і обіцяє вирішити усі їхні проблеми. А потім про них забуває. Але такі проблеми здатна вирішити лише держава. Проте й вона ставить певні умови перш ніж виділити гроші. Одна з головних — не менше 10 відсотків співфінансування. А це приблизно у нашому випадку п’ять мільйонів гривень. Один мільйон цих грошей з обласного бюджету уже виділено. 500 тис. грн., за словами голови ОДА, може бути частка районного бюджету. Решту 3,5 млн. грн. — надія на обласний бюджет.

Володимир Гунчик запевнив, що школа в Осівцях — серед тих об’єктів, на які влада проситиме у Кабінету міністрів гроші, переконуватиме обов’язково їх виділити. За словами керівника виконавчої влади Волині, треба зробити все, аби Осівцівська школа була внесена у перелік об’єктів, затверджених постановою Кабміну, що фінансуватимуться з держбюджету. Він також висловив надію, що подібний об’єкт можна збудувати за три роки — почати в 2017-му і закінчити в 2019-му. “Нам разом належить докінця пройти цей нелегкий шлях. Ми з вами побудуємо школу”, — підсумував Володимир Гунчик розмову з осівчанами по найважливішому питанню порядку денного. Голова ОДА також звернувся до жителів Осівців зважити на раціональну пропозицію щодо об’єднання в одну громаду з Камінь-Каширською, розповів про переваги і вигоди такого об’єднання. І насамкінець Володимир Петрович у супроводі батьків, вчителів зайшов у шкільні приміщення, посидів за партою в одному з класів. Про що думав він у цю мить — неважко здогадатися.

Володимир Гунчик пообіцяв, що наступний його приїзд в Осівці він планує на кінець липня. Тоді і розповість про те, що вдалося зробити, тоді буде намічено подальші кроки щодо будівництва школи.

с2 с3

с4 с5

с6 с7

с9 с8

с10

Петро ТРОФИМЧУК,

фото автора.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *