Незалежна громадсько-політична газета

НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ ЗАЛЕЖАТИМЕ ВІД ЩЕПЛЕННЯ ВЧИТЕЛІВ ВІД COVID-19

навчанняДо початку нового навчального року залишилося неповних 3 тижні. Експерти б’ють на сполох про можливе різке зростання кількості захворювань на COVID-19, викликане агресивним штамом «Дельта». На Волині фіксують уже перші випадки цієї хвороби. А педагоги, діти та батьки з тривогою думають про те, яким чином доведеться навчатися.
Отже, чи чекати дистанційного навчання у 2021/2022 навчальному?

Оскільки Кабінет міністрів України вніс зміни до карантинної постанови, які передбачають можливість уникнення онлайн-уроків, наші школи також мають можливість працювати навіть у разі переходу регіону до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідбезпеки, але за умови вакцинації від ковіду 80 відсотків педагогів.

Тож у Камінь-Каширському районі, як інформують в райдержадміністрації, намагаються всіляко сприяти тому, щоб імунізація проводилася: серед населення організовують просвітницьку роботу, розгортаються пункти і центри щеплень, працюють мобільні бригади…
І хоч статистика щеплених від коронавірусу ще не дозволяє видихнути з полегшенням, кількість вакцинованих постійно зростає. Зокрема, і серед освітян у Камінь-Каширській громаді.
— Питання вакцинації сьогодні на першому місці, адже ми прагнемо, аби всі наші заклади освіти розпочали вчасно навчальний рік. Постійно наголошуємо, що щеплення важливе перш за все для того, щоб створити безпечний освітній процес здобувачам освіти. Відтак сподіваємося, що працівники освіти таки встигнуть отримати щеплення від коронавірусу до погіршення епідситуації в області, яка прогнозується експертами. Наразі працівники закладів освіти ще не всі вийшли з відпусток, а тому ця справа дещо затягується. Втім мобільні бригади медиків виїжджають у школи, де є охочі, і щеплюють по 6-10 осіб, якщо використовується вакцина Pfizer та АstraZeneca. Можливе також використання однодозної CoronaVac, — розповідає в.о. начальника управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради Сергій Лукашук.
Так, вакцинацію почали уже практично у всіх закладах освіти. Найактивніше працюють у цьому напрямку, за інформацією управління гуманітарної політики, у міських школах, сіл Мала Глуша, Хотешів, Добре, Грудки, Підцир’я, Пнівне. І наразі із загального числа працівників закладів освіти громади, а це 2247 осіб, двічі вакцинувалося вже 282. Ще 554 освітянина отримали першу дозу.
— Оскільки для проведення вакцинації в організованих колективах працює місцева мобільна бригада з імунізації, всі охочі можуть активізуватися і зробити щеплення навіть на робочих місцях. Тож не нехтуйте своїм здоров’ям та подбайте про здоров’я наших дітей, адже вони – майбутнє держави, — закликає Сергій Лукашук. Разом з тим він наголошує: якщо вакцинацією не буде охоплено 80 відсотків працівників освіти, то у разі встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки буде заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами освіти та проводити в цих установах масові заходи.
Тим часом не можна сказати, що у сусідніх громадах рівень імунізації вчителів є кращим. Наприклад, у Маневицькій громаді щеплення від COVID-19 отримали лише 87 осіб (а це близько 10 відсотків), у Сошичненській – 76, у Прилісненській — взагалі лише 5 (цифри актуальні на початок тижня). У Любешівській громаді за останніми даними провакциновано трохи більше 22% — 299 осіб.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Освіта

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *