Незалежна громадсько-політична газета

НБУ розповів, що слід знати про мікрокредити

145280Національний банк України опублікував на своїй офіційній сторінці у Facebook звернення до позичальників, в якому розповів про їхні права та тонкощі мікрокредитування.
У посланні регулятор закликав бути особливо уважним до нарахування відсотків. Зокрема, бувають ситуації, коли фінансова установа не відразу узгодила суму кредиту.
Позичальник бере в борг певну суму, наприклад, 10 000 гривень, МФО затвердила 5 000 гривень, а через тиждень узгодила ще 5 000 гривень. На перший погляд здається, що це один кредит, але насправді це дві різних позики, у яких можуть відрізнятися відсоткові ставки, терміни погашення, комісії, розмір пені та штрафів при несплаті.
Як відзначають в НБУ, не всі позичальники розуміють дані нюанси. Необхідно уважно прочитати умови договору та вчасно виплатити обидві мікропозики.
При укладанні онлайн-договору позичальник отримує одноразовий пароль на телефон та вказує його на сайті кредитора. Цифровий підпис має в Україні таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис.
Наслідки при несвоєчасному погашенні кредиту
Також регулятор розповів, із чим можуть зіткнутися позичальники при простроченнях. Навіть кілька днів після закінчення терміну погашення можуть коштувати клієнтові значної суми.
Сьогодні мікрокредитом вважається позика розміром до однієї мінімальної зарплати. За такою позикою штраф та пеня не повинні перевищувати подвійну суму кредиту. Але закон поширюється тільки на мікропозики, оформлені з 08.01.21 р. Якщо позичальник звертався за позикою раніше, то штрафи та пеня стягуються відповідно до значень, зазначених у кредитному договорі.
НБУ уточнив, що мікрокредит, який перевищує 1 мінімальну зарплату також має обмеження для пені та штрафів. Вони не можуть перевищувати ? від суми кредиту.
Важливо! Подібні обмеження не поширюються на інші платежі, які стосуються порушень виконання кредитного договору. НБУ радить дізнатися про подібні тонкощі перш ніж укладати угоду з мікрофінансової організацією.
При цьому на період пандемії пеня та штрафи від кредитних організацій не нараховуються. Регулятор відзначає, що це не поширюється на додаткові послуги та нарахування відсотків.
Сервіс Crezu, де можна підібрати позику на карту терміново, також зазначив, що позичальникам слід уважно читати умови договору до підписання. У документі можуть вказувати особливі умови для нарахування відсотків та додаткових платежів.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *