Незалежна громадсько-політична газета

Камінь-каширці першими спробували пиво нової луцької броварні Luсhan brothers’ brewery

 

IMG_20200814_130833Приватна крафтова пивоварня розпочала свою роботу лише в серпні, але вже запропонувала краянам аж шість різних смаків напою. Чимало жителів міста та району долучилися до дегустації й спробували відчути багатство смаків запропонованих сортів.

— Ми представили базові сорти, але вони дещо відрізняються від того пива, що звикли пити наші люди. Відрізняються передусім тим, що для його варіння були використані лише натуральні складники високої якості, — пояснює один із братів-власників пивоварні, власне якому і спало на думку її відкрити, Олексій Попович.

У рекламній кампанії, яку розгорнули виробники пива задля популяризації продукту Luсhan, акцентується увага на покладах рідкісної корисної копалини, котру начебто знайшли у Луцьку. Мовляв, «поклади насправді унікальні, оскільки за хімічними характеристиками вони абсолютно ідентичні сировині, з якої робиться певний харчовий продукт». Між іншим зауважується, що цією корисною копалиною може бути… пивний солод.

— У представленій лінійці пива Luсhan — «Німецький Пілс», “Червоний Ель», «Шварцбір», «Вітбір», «Американський Світлий Ель», «Індійський Світлий Ель». Кожне з них вирізняється кольором, смаком та запахом. У якомусь можна відчути легку солодовість, у котромусь навіть аромат бісквіту із карамеллю, цитрусові нотки. У їх числі є пиво з гірчинкою, кислинкою…, — розповідає дружина Олексія Наталія. Вона, до речі, наша землячка, і, ймовірно, тому навіть з певною відповідальністю доносила інформацію про особливості пива їхньої сімейної броварні для тих, хто долучився до дегустації у Камені-Каширському. Поринувши у такий сімейний бізнес, Наталія тепер знає, що палітра смаків і ароматів напоїв, які вони створюватимуть, може бути найрізноманітніша. Адже такі ремісничі пивоварні мають можливість експериментувати досхочу.

— Вивчаючи вподобання краян, ми можемо варити для них саме таке пиво, яке вони забажають. Головне — навчити їх смакувати цим напоєм та відчувати його ексклюзивність, — зауважує інший брат Валентин Попович.

Зрештою саме в індивідуальному підході до споживачів крафтові броварні й відрізняються від великих пивоварень.

— Є глобальні виробники пива, які варять стандартні класичні смаки. Є регіональні заводи, котрі виготовляють продукт у менших об’ємах, а тому можуть дозволити цікавіші варіанти. І є ремісниче пивоваріння. Такі крафтові броварні, як наша, виготовляють порівняно невеликі об’єми напою (те, що ми варимо за місяць, регіональні — за день-два, а глобальні — за кілька годин), але мають можливість працювати з людьми напряму і підлаштовуватися під їх вподобання, створюючи десятки сортів пива. Портери, стаути, кислі сорти, сильно охмелені, сильно алкогольні. До речі, використовуючи навіть місцеві продукти, наприклад, чорницю, гарбуз. З персиком, малиною, яблуками, спеціями…, — розповідає пивовар Іван.

— Але чи не найголовніше у пивоварінні – чистота, — переконаний син Олексія та Наталії 16-річний Арсен, який вирішив стати професійним пивоваром та вже здобуває відповідну освіту.

— Наше пиво непастеризоване і нефільтроване. Проте воно може зберігатися більше трьох місяців. Саме такий тривалий термін зберігання непастеризованого «живого» пива є показником його якості. Бо ж якщо пиво  швидко зіпсувалося, це говорить про те, що виготовлене воно з недотриманням санітарних норм і з «живого» в ньому лише мільярди бактерій, — підтверджує сказане сином, Олексій.IMG_20200814_154505

Тож пивовари Поповичі мають намір завоювати прихильність споживачів не лише унікальністю смаків, а й якістю. Відтак вони ретельно підбирали найкраще обладнання для справи, шукали найякіснішу сировину, залучали кращих фахівців. А тепер ще й у кращих традиціях спробують популяризувати культуру споживання пива.

— Ми хочемо навчити наших людей смакувати пивом, — каже Валентин.

— А смакувати ним можна, поєднуючи найрізноманітніші смаки. Наприклад, наше пиво «Червоний Ель» чудово поєднується із смаженою курятиною чи з копченими закусками. А от «Вітбір» гарно смакує із грильованою червоною рибою або ж різними сортами сирів. «Індійський Світлий Ель» розкриває свій смак із десертами, — звертає увагу Олексій.

Тож Luсhan brothers’ brewery пропонує ознайомитися із асортиментом пива та смакувати!

Спостерігала за дегустацією пива

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Фото автора.

 

Передрук або використання у будь-якій формі матеріалу без письмової згоди редакції заборонено!

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *