Незалежна громадсько-політична газета

Дбати про людей — обов’язок влади

ощадВідділення Ощадного банку у Камені-Каширському щоденно відвідують сотні людей з усіх куточків району. У кожного — своя потреба. Хтось тут оплачує спожиті комунальні послуги, інші отримують пенсію, монетизовану субсидію, соцдопомогу… А ще серед цього загалу нерідко трапляються люди з обмеженими фізичними можливостями, хворі, старенькі, після операції і т.п., які в багатьох випадках, аби отримати послугу банку, змушені бути присутні особисто у фінансовій установі. Зрозуміло, що люди таких категорій не зможуть самотужки своїми ногами добратися до банку. Їх везуть автомобілем і намагаються зупинитися якомога ближче до місця призначення — якщо не перед самим входом до банку, то бодай десь невіддалік. 

— І ось тут виникає колізія, — розповідає житель Каменя-Каширського Михайло Горбачук. — Проблема в тому, що на цьому відрізку вулиці (від перехрестя вулиці Ковельської з вулицею Коніщука і геть до повороту з вулиці Ковельської на вулицю Лесі Українки, що за готелем “Турія”) встановлені знаки, які забороняють зупинку автотранспорту. Але оскільки в людей немає іншого виходу, аби доставити особу зазначених вище категорій до банку (не будуть же рідні нести на руках стареньку бабусю чи інваліда без ноги, скажімо, від центру міста), вони свідомо, а інколи і від незнання, порушують правила дорожнього руху.
У такій ситуації нещодавно опинився і я. За це інспектор поліції склав на мене протокол про адмінвідповідальність. Тож я змушений був шукати захисту у суді. І, до речі, справу таки виграв. Можу поділитися досвідом про те, як довів неправоту інспектора. Але суть не у тих 255 гривнях, які мені “приписали” сплатити. Питання в іншому.
Щоденно чиновники усіх рангів, від найвищого до найнижчого, переконують українців, що нині державна політика має бути спрямована на покращення життя громадян, доступність послуг, побутових зручностей тощо. Але ж описана вище ситуація засвідчує зовсім протилежне. Виходить, що ні місцеву владу, ні силові органи не хвилюють проблеми людей зазначених категорій. Не дотримався вимог дорожнього знаку — плати! Дарма, що ти без ноги, тиждень після операції, старий і немічний. Закон — понад усе!
Влада не може бути такою безсердечною, бездушною до своїх громадян, які ж її і створили. Тому у даному випадку маю конкретні пропозиції. Право прийняття рішень з унормування життя громади міста належить міській раді. Тож і звертаюся до міського голови, депутатів з пропозицією “відкоригувати” дорожні знаки на зазначеній ділянці дороги по вулиці Ковельській. Вважаю за доцільне замінити знаки “зупинка заборонена” на знаки “стоянка заборонена”, адже між ними є суттєва різниця. Це дозволить вирішити важливу проблему доступності до Ощадбанку літніх людей та людей з проблемами здоров’я. Переконаний, що мене підтримає кожен, хто вже стикався з такою проблемою, хто усвідомлює, що колись на місці стареньких бабусь, дідусів опиниться кожен із нас, якщо Всевишній продовжить літа до старості.
Розумію, опоненти можуть заперечити, мовляв, це спричинить затори, створить труднощі проїзду транспорту на даній ділянці. Вони, ці труднощі, інколи трапляються і сьогодні. Хочу запевнити: гірше не буде. Інспекторів поліції ніхто ж не позбавляє права контролю за несумлінними водіями. Дивіться за порядком, порушників виховуйте буквою закону.
І наостанок. Давно назріла потреба влаштувати пішохідний перехід на вулиці Шевченка, де люди перетинають дорогу зі старого ринку на ТК “Пасаж”, обмежити швидкість руху авто до 20 км/год.
Петро ТРОФИМЧУК.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *