Незалежна громадсько-політична газета

Якою буде Сошичненська ОТГ?

Робоча зустріч посадових осіб Сошичненської та Карасинської сільських рад

22 грудня ц. р. відбудуться вибори, які дадуть життя новоствореній Сошичненській ОТГ: жителі Сошичненської та Карасинської сільських рад вперше оберуть 14 депутатів та голову громади. Тож допоки триває підготовка до голосування, їхні представники не гають часу і активно обговорюють спільне бачення структури апарату майбутньої ОТГ, проблемні питання, шляхи розвитку. Адже головна мета об’єднання – розбудова сильної громади, яка стимулюватиме розвиток кожного населеного пункту на засадах рівності та доступності послуг.

Відтак, з нового року громада буде надавати первинні послуги самостійно. Зокрема, це стосується забезпечення пожежної безпеки, охорони громадського порядку та охорони здоров’я. Для цього уже є місцева пожежна охорона, поліцейська станція та пункт екстренної медичної допомоги у селі Сошичне, дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини (у селах Сошичне та Карасин) та фельдшерсько-акушерський пункт у селі Карпилівка. Великим потенціалом у новоствореній громаді володіють також освітня та культурна галузі, хоча, як і всюди, не уникнути і проблемних моментів.
– Під час робочих зустрічей ми домовилися, що першочергове завдання новоствореної громади – зробити капітальний ремонт, або навіть побудувати нову дорогу від Запруддя до Карпилівки, а у ЗОШ села Сошичне провести добудову школи. Ми окреслили план роботи ОТГ і спільними зусиллями поступово будемо втілювати заплановане, – зауважила голова Карасинської сільської ради Марина Мартинюк. – Головне, що встигли провести цю реформу вчасно, адже на наступні 5 років будемо мати інфраструктурну субвенцію на розвиток і додаткові гроші від держави, які можна буде використати на нагальні потреби.
Однак, зазначила Марина Андріївна, ситуацію ускладнює те, що інші, внесені до перспективного плану, сільські ради не виявляють бажання об’єднуватися. У тому варіанті, що є, громада буде малоспроможною: чисельність населення складає близько 3 тисяч 800 осіб замість рекомендованих 5 тисяч. Проте це не зупиняє ініціаторів об’єднання, адже є велике бажання працювати, є люди, отже і ресурси знайдуться. Крім того, уже зараз незаперечним плюсом для громади є висока густота населення, значна частка якого – діти шкільного віку. А це, зауважимо, освітня, медична і культурна субвенції. Також на означеній території є великі лісові площі, тож у бюджет надходитимуть кошти за лісокористування, земельний податок тощо. Не менш важливим ресурсом буде надходження єдиного податку в казну громади.
За “круглим столом” обговорювали також потребу створення старостинського округу за зразком Зимненської ОТГ. У такому разі староста матиме змогу, для прикладу, засвідчити документ печаткою. Відтак, голова ОТГ зможе приділяти більше часу вирішенню важливіших питань. Центр надання адміністративних послуг, в перспективі, не може працювати в Карасині, адже в наступному році до Сошичненської ОТГ доєднають інші сільські ради, що створить певні незручності, тому що село географічно «крайнє». Однак тут можна створити підпункт надання адміністративних послуг, аби максимально наблизити послугу до споживача. Наприклад, для реєстрації актів цивільного стану, вчинення нотаріальних дій, ведення військового обліку чи ведення роботи у сфері соціального захисту населення тощо.
Паралельно, уже зараз громада долучається до участі у грантових програмах. Зокрема, Сошичненська сільська рада стала учасником конкурсу проєктів у House of Europe – новій програмі, що фінансується Європейським Союзом. Проєкт «Літературно-мистецький фестиваль до 150-річчя народження Лесі Українки» передбачає створення фестивалю, який культурно об’єднає громаду і стане її візиткою. Наразі в Карасині працюють над екологічним проєктом очистки місцевого озера. Попри все, про серйозніші кроки Сошичненської ОТГ можна буде говорити уже після виборів.
– Передвиборча підготовка проходить скромно, тихо, без жодних спекуляцій чи суперечок. Компроміси є, усе обговорюється. Усі готові працювати. У громаді обговорюють кандидатури майбутніх депутатів, аби її представниками стали дієві, компетентні особи, які бачать шляхи розбудови громади. Наразі усе добре. Ознайомилися з інфраструктурою, обговорюємо як працювати, що де розмістити, на чому акцентувати увагу. Пріоритет – інтереси громади, а не показати, хто з нас – сільських рад – крутіший чи сильніший. Акцент – на розбудові сильної громади, яка буде розвиватися, – підсумувала Марина Мартинюк.
Іванна ШЕМЕТЮК.

Please enter banners and links.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *